Szlak Jana III Sobieskiego

30 listopada 2010 11:27 | Szlak Jana III Sobieskiego

Szlak Jana III Sobieskiego Gra Komputerowa

 

norway_grants_maly.jpg

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

 Supported by a grant from Norway through the Norwegian Financial Mechanism

 

www.szlaksobieskiego.pl

 

 

Szlak Sobieskiego jest innowacyjną, przeglądarkową grą MMORPG, która promuje gminę Rybczewice oraz ościenne gminy mające historie powiązaną ze słynnym Królem.

W grze wcielamy się w postać zasłużonego dostojnika królewskiego, któremu zlecone zostaje ważne zadanie: zebranie pod swoją komendę wojska i odparcie sił nieprzyjaciela. Aby to jednak zrobić potrzebne jest zyskanie sławy, dobrej reputacji i posłuchu wśród ludzi, który zaskarbiamy sobie staczając boje z coraz to potężniejszymi przeciwnikami jak też wykonując zadania zlecone przez okolicznych mieszkańców.

Czasowe umiejscowienie gry przypada na przełom lat 70-tych i 80-tych XVII wieku, kiedy to Rzeczypospolita nękana była najazdami Ordy Tureckiej, którym Król Sobieski dzielnie stawiał opór. A pracy owej było wiele gdyż ówczesny rozmiar państwa Polskiego powierzchnią niewiele ustępował dzisiejszej Unii Europejskiej.

Przygodę zaczynamy od wyrobu klasy naszej postaci: Wiarusa – doświadczonego żołnierza, Posła – płomiennego mówcę, Rotmistrza – wodza i taktyka oraz Łotra – chytrego grabieżcę. Możemy też wybrać płeć oraz pochodzenie: polskie lub kozackie.

W grze zwiedzimy blisko 50 zróżnicowanych i bardzo dużych map. W tym gęste lasy, mroczne pieczary, malownicze pola oraz 15 miejscowości patronackich gmin, w których przyjdzie brać w zaciąg okoliczne wojsko i rozmawiać z mieszkańcami, którzy to przemówią do nas piękną XVII- wieczną gwarą. Owym staropolskim językiem przesiąknięta jest cała gra, dzięki czemu momentalnie „wpadamy” w atmosferę sarmackiej Polski. Kwestie dialogowe postaci w grze, łącznie zajmują ponad 100 stron maszynopisu , co świadczy o tym jak rozbudowanym projektem jest Szlak Sobieskiego.

Trzonem gry jest budowanie potęgi naszej chorągwi - oddziału żołnierzy, którzy przyłączyli się do nas, wypełniać wojenny obowiązek. Do dyspozycji jest ponad 40 przyjacielskich typów jednostek. Od zbrojnych parobków, czyli „Czeladzi” po „Husarię” niezwyciężonych w boju skrzydlatych jeźdźców. Do dyspozycji jest też ponad 200 unikalnych przedmiotów – rynsztunku bojowego, który nasza postać może używać.

W grze przyjdzie nam walczyć ze Zbójcami oraz Moskalami, jednak głównym wrogiem jest Imperium Ottomanów: połączone siły żołnierzy królestw podległych Turcji i Tatarzy, wśród których znajdzie się doborowa kawaleria: Sipahierzy oraz niechybiający celu strzelcy: Janczarzy.

Szlak Sobieskiego jest wyjątkowym wydarzeniem, jeżeli chodzi o gry przeglądarkowe. Urzekają piękne krajobrazy; wyraziste postacie zaludniające świat gry; animowane przedstawienia bitew, które staczamy; rozbudowana fabuła oraz specyfika 4 klas postaci, które mamy do wyboru. To wszystko sprawia, że gra pochłonie na długo każdego, kto chce poczuć atmosferę wielkiej polskiej historii.

Przeczytano: 849 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Regionalny Program Operacyjny